Kategorie

Novinky

Vítáme  Vás  na  stránkách  e-shopu www.svet-litiny.cz

s nejširší nabídkou litiny pro stavbu kamen nebo krbů

Dovolujeme  si  Vás  pozvat na naše  stránky  www.svet-litiny.cz , kde  nabízíme  ucelenou  nabídku sortimentu litiny pro stavbu nebo opravu Vašich kamen a krbů.

Naše produkty ze šedé litiny jsou určeny do krbů, kamen, udíren, grilů a kotlů.

Naše  nabídka litinových dvířek  je široká – pecová, chlebová, komínovákuchyňskárevizní,  udírenskápizza, kamnová.

Velké  množství  těchto  litinových dvířek  se dodává v základní – neupravené formě – bez povrchové úpravy a poté již  záleží  na  Vás jakou variantu úpravu litiny si  upřednostníte.

Nabízíme i povrchové  úpravy dvířek a pečících  trub , kde si můžete si vybrat  z mnoha variant a to již v provedení s koncovou  úpravou:

ČERNÁ  - vypalovací žáruvzdorná barva (až 650 st.)
NIKL - litinová dvířka jsou ručně  upraveny  na stříbrnou  barvu – leštěný nikl, 
MOSAZ -  sortiment litinových dvířek  je ručně upravený jedinečnou technologií do provedení  mosaz-patina-zlato.

Kromě široké  nabídky litinových dvířek a pro doplnění  komplexnosti nabídky  našeho e-shopu nabízíme  i  sortiment  litinových trub na pečení, ať už v provedení s plnými litinovými dvířky nebo dvířky s sklem, které jsou nyní velmi vyhledávané a žádané. 
Jako doplněk doporučujeme dokoupení teploměru, který se dá  jednoduše  nainstalovat do těchto dvířek- viz příslušenství.
V nabídce  jsou  i trouby se smaltovaným  tělem, vybavené i plechem na pečení a pečící  mřížkou  .

V našem e-shopu  naleznete i  nabídku nerezových rámů pro stavbu kachlových  pecí, ať již ve standartních rozměrech, ale jsme  schopni  nechat  zajistit  i rámy dle Vašich požadavků.
Standartní rámy jsme schopni  dovybavit litinovými plotnami, na zakázku i plotnami broušenými ocelovými a jako exkluzivní variantou jsou  plotny sklokeramické.

Sortiment doplňují standartní litinové plotny – tály, různých rozměrů i provedení – plné – úzké  nebo široké, s jedním až třemi otvory.

V neposlední řadě nabízíme široký sortiment litinových roštů –  pecových, kamnových, kulatých, roštnice  ale i různé krbové litinové rošty.

Naše stránky pravidelně doplňujeme o novinky, průběžně  probíhají  i různé akční nabídky a proto sledujte naše stránky a v případě jakýchkoliv dotazů, možností zlepšení našich stránek nebo jiných podnětů nás kontaktujte přes náš email  info@svet-litiny.cz, nebo na telefonních číslech, které naleznete v sekci kontakt.

 

Pro registrované fyzické nebo právnické osoby s registrací pro stavbu kachlových pecí  ,
nebo prodejce litinových výrobků nabízíme  možnost množstevních slev, propagačních materiálů i jiné podpory.

 

Přejeme  Vám  příjemný  nákup  a věřím ,  že  budete  s nabídkou i službami našeho  e-shopu spokojeni.

CO JE LITINA?

Litina je slitina železa a uhlíku (více  než 2%). Pokud  je  uhlíku méně, pak se jedná  o  ocel, která se na rozdíl od litiny nedá utvářet.
Litina se vyrábí ze surového železa a litinového i ocelového šrotu s koksem a vápencem.
Litina je odolná vůči tlaku a teplotě, ale její pružnost je relativně nízká.Slévání litiny je mladší než slévání bronzu. V Číně se litina používala  již od 4.století před naším letopočtem.Evropané začali vyrábět a používat litinu až ve 14. století.První zmínky o umělecké litině  máme  z roku 1756 ve Strašnicích, kde odlili dvě litinové sochy. Vrcholu dosáhlo umělecké slévačství litiny koncem 18. Století. Litina se slévala se do hlíny nebo do písku – stejně jako dnes – písek.

Litina se snadno přizpůsobuje každému tvaru předmětu  a formě ,  dobře se opracovává a umožňuje i sériovou výrobu stejných kusů.